Tematicky nezařaditelný článek, protože je o hodně věcech.

10. února 2011 v 21:14 | Penguin |  Hlemzy
UPOZORNĚNÍ: Tohle je psané jen za mě, Penguin. Terka už-ne-chan se s ničím z tohoto článku nemusí (a nebude?) zototožňovat.
 1. Fakt se těším na lyžák. Na ten náš, český, jedeme ze třídy jenom čtyři (Terka jede do Rakous), a z mých známých tam budou už jen kamarádky ze základky, které chodí do prváku - tedy paralelky naší kvinty. (Kdybyste se ptali, proč jedu do Česka, když můžeme do Rakouska - já nejsem lyžař. Třetí družstvo, třes se! I když, na prvním jsem byla ve druhém, a docela mě fascinuje kupříkladu jedna holčina, která byla v tom třetím, teď jede do Rakous a čas od času machruje se svými "lyžařskými historkami". Mlčím!) Budeme dělat movies nights (Matrix, Star Wars, Barney Stinson), budeme tam mít WiFi (a já svýho Zaca = notebook), já mám ty nejhezčí (vlastně jediný hezký) školní lyže (červeno-černo-bílo-stříbrný Völki) a svoje vlastní krásný běžky s krásnýma Rossignol botama... It's gonna be great. A těším se na Janičku, Vojtu a Míšu a holky "z efka"... Už ať tam jsme. :-)

 2. Něco o seriálech. Nevím, jak jsem mohla žít bez Eureky. Jestli se tomuhle seriálu rozhodnete dát šanci, za a) nedívejte se na to česky (ani slovensky), ale vychutnejte si ten krásný hlas Jacka Cartera v původním znění; za b) pokud nechcete řvát jako malý dítě, jako já teď, nedívejte se na S01E12, protože to je snad nejsmutnější věc v seriálovém, ne, obecně filmovém světě, jakou jsem kdy viděla.
  A jasně, že mám pořád ráda TBBT, Vampire Diaries a další seriály, ke kterým se hlásím... Ale jen Eureku doopravdy miluju. (Zní to úchylně, có?)

 3. Něco o facebooku. To bude stručné - zakažme ho ze zákona. Všem by nám bez něj bylo líp, ale jednotlivě se z něj fakt zdrhat nedá.

 4. Něco o Děkujeme, odcházíme. Hm, setkala jsem se s tím, že mě má hodně lidí za strašnou cyničku, svini, nepřející hloupu egoistickou Češku a já nevím co ještě, ale já s touhle organizací nesouhlasím a souhlasit nebudu. Je hromada oborů, které si přijdou nedostatečně finančně ohodnocené, a stejně se, pokud vím a v takové míře, žádný z nich nepokoušel urvat si takový žvanec čistě a jen pro sebe. Jestli jsou čeští lékaři v nedostatku a jestli do té bohatší vrstvy tuzemské společnosti nepatří, sorráč, ale já jsem v tom případě asi bezdomovec.

  Co se týče jejich oblíbeného argumentu - "Nastupující lékař v Německu má třikrát víc, a netvrďte nám, že Česko je na tom s bohatostí třikrát hůř" - můj táta je defakto taky státní zaměstnanec, jeho němečtí kolegové mají více jak trojnásobek jeho platu, a přidal se někdy k nějakým protestům? Ne.

  (A ach áno, medicína je fyzicky i psychicky náročná, časžroutská a společensky důežitá a potřebná disciplína - ale pardon - vážně máte ve státní sféře ještě dost hodně, páni lékaři! A když chcete peníze, vysvětlujte těm skutečně sobeckým Čechům, ne mě, že regulační poplatky a privatizace nemocnic nejsou ekonomicky tak od věci! A, jů, třeba to v tom Německu mají, nemýlím-li se se svými nezralými šestnáctiletými vědomostmi.)


  A vůbec. Jestli to někdo sepsal trefně, tak to tenhle pán: http://pixycz.posterous.com/42369456.

 5. Něco tak všeobecně. Nepamatuju si, kdy jsem nechápala tak moc lidí, jako teď. Přijde mi, že hodně původně racionálním lidem hráblo, a že mě ta vlna začíná brát taky. Pomoc. Zachraňte mě.

Co jste to, páni z Global Dynamics Eureka jenom zase kutili, že je na Zemi taková krize?
 


Komentáře

1 Kvakva Kvakva | Web | 10. února 2011 v 21:32 | Reagovat

Heureka!!! to som kukávala..mala som to dosť rada ;)

2 Pady Pady | 18. února 2011 v 13:48 | Reagovat

Bod 4. - naprosto s Tebou souhlasím...! Mimochodem jsem narazil na Tvůj blog předchviličkou a jsem šťastný, že jsem objevil konečně dalšího člověka, co to má v hlavě SROVNANÉ! A Těch je málo, takže si Tě vážím... Hodně štěstí v životě ;)

3 Penguin Penguin | Web | 18. února 2011 v 18:03 | Reagovat

[1]: Vidíš, já ji miluju :D

[2]: Já jsem ráda, že je konečně někdo rád, že mě nějakým způsobem poznal :D A jinak jsem moc ráda, že souhlasíš... Už jsem narazila na hodně lidí, který mě maj za doktorynechápající cyničku :-)

4 Penguin Penguin | Web | 18. února 2011 v 18:05 | Reagovat

[2]: A děkuju, tobě samozřejmě taky :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama