Únor 2011

Bitte schön!

14. února 2011 v 12:24 | Penguin |  Novinky z blogu
Tak byla na layforu zase jednou vyhlášená soutěž a já se rozhodla odstrašit všechny lidi svým výtvorem - a pak fanoušky Heuréky velmi nepovedeným pokusem o plakát s šerifem Jackem Carterem.
Ehm. Mělo to mít jen účel návrhu interiéru, tak co už.
Aktuálně dost projíždím, takže pokud jste nezaujatý pozorovatel a je vám to u řitního otvoru (jak říká naše češtinářka), klikněte na odkaz níže a pomozte chuému študákovi k nějakému tomu hlasu.
Danke! Zde je odkaz, teoreticky (a menuju se Penguin! teda nemenuju, ale nějaký lamy mi tak říkaj :D)
P.S. Zdravím z lyžáku! To čumíte, že je v Krkonoších FiFina, což? I když, 40 kB/s je tu světový pohár v surfovacím lyžování. A čumák jsem hodila třikrát + třikrát na vleku. Nemůžu za to, že ta kotva jezdí tak rychle! No, tschus, lidi.

Tematicky nezařaditelný článek, protože je o hodně věcech.

10. února 2011 v 21:14 | Penguin |  Hlemzy
UPOZORNĚNÍ: Tohle je psané jen za mě, Penguin. Terka už-ne-chan se s ničím z tohoto článku nemusí (a nebude?) zototožňovat.
 1. Fakt se těším na lyžák. Na ten náš, český, jedeme ze třídy jenom čtyři (Terka jede do Rakous), a z mých známých tam budou už jen kamarádky ze základky, které chodí do prváku - tedy paralelky naší kvinty. (Kdybyste se ptali, proč jedu do Česka, když můžeme do Rakouska - já nejsem lyžař. Třetí družstvo, třes se! I když, na prvním jsem byla ve druhém, a docela mě fascinuje kupříkladu jedna holčina, která byla v tom třetím, teď jede do Rakous a čas od času machruje se svými "lyžařskými historkami". Mlčím!) Budeme dělat movies nights (Matrix, Star Wars, Barney Stinson), budeme tam mít WiFi (a já svýho Zaca = notebook), já mám ty nejhezčí (vlastně jediný hezký) školní lyže (červeno-černo-bílo-stříbrný Völki) a svoje vlastní krásný běžky s krásnýma Rossignol botama... It's gonna be great. A těším se na Janičku, Vojtu a Míšu a holky "z efka"... Už ať tam jsme. :-)

 2. Něco o seriálech. Nevím, jak jsem mohla žít bez Eureky. Jestli se tomuhle seriálu rozhodnete dát šanci, za a) nedívejte se na to česky (ani slovensky), ale vychutnejte si ten krásný hlas Jacka Cartera v původním znění; za b) pokud nechcete řvát jako malý dítě, jako já teď, nedívejte se na S01E12, protože to je snad nejsmutnější věc v seriálovém, ne, obecně filmovém světě, jakou jsem kdy viděla.
  A jasně, že mám pořád ráda TBBT, Vampire Diaries a další seriály, ke kterým se hlásím... Ale jen Eureku doopravdy miluju. (Zní to úchylně, có?)

 3. Něco o facebooku. To bude stručné - zakažme ho ze zákona. Všem by nám bez něj bylo líp, ale jednotlivě se z něj fakt zdrhat nedá.

 4. Něco o Děkujeme, odcházíme. Hm, setkala jsem se s tím, že mě má hodně lidí za strašnou cyničku, svini, nepřející hloupu egoistickou Češku a já nevím co ještě, ale já s touhle organizací nesouhlasím a souhlasit nebudu. Je hromada oborů, které si přijdou nedostatečně finančně ohodnocené, a stejně se, pokud vím a v takové míře, žádný z nich nepokoušel urvat si takový žvanec čistě a jen pro sebe. Jestli jsou čeští lékaři v nedostatku a jestli do té bohatší vrstvy tuzemské společnosti nepatří, sorráč, ale já jsem v tom případě asi bezdomovec.

  Co se týče jejich oblíbeného argumentu - "Nastupující lékař v Německu má třikrát víc, a netvrďte nám, že Česko je na tom s bohatostí třikrát hůř" - můj táta je defakto taky státní zaměstnanec, jeho němečtí kolegové mají více jak trojnásobek jeho platu, a přidal se někdy k nějakým protestům? Ne.

  (A ach áno, medicína je fyzicky i psychicky náročná, časžroutská a společensky důežitá a potřebná disciplína - ale pardon - vážně máte ve státní sféře ještě dost hodně, páni lékaři! A když chcete peníze, vysvětlujte těm skutečně sobeckým Čechům, ne mě, že regulační poplatky a privatizace nemocnic nejsou ekonomicky tak od věci! A, jů, třeba to v tom Německu mají, nemýlím-li se se svými nezralými šestnáctiletými vědomostmi.)


  A vůbec. Jestli to někdo sepsal trefně, tak to tenhle pán: http://pixycz.posterous.com/42369456.

 5. Něco tak všeobecně. Nepamatuju si, kdy jsem nechápala tak moc lidí, jako teď. Přijde mi, že hodně původně racionálním lidem hráblo, a že mě ta vlna začíná brát taky. Pomoc. Zachraňte mě.

Co jste to, páni z Global Dynamics Eureka jenom zase kutili, že je na Zemi taková krize?

Forreste, poběž!

6. února 2011 v 15:05 | Penguin |  Fotky
Kdo zná můj deviantart (nic moc, já vim), zná iž (můj vynález - kdo by psal už i, když jde iž? aneb Deutsch ist unsere zweite Muttersprache a musíme se jejich praktickou mluvou a zkracováním trochu inspirovat), zná i tenhle obrázek. Pořídila jsem ho o vánoční návštěvě příbuzných v Praze, a když se na něj kouknu, říkám si, že ta naše stověžatá matička mimo centrum nemusí být hnusná :-)

Jinak, jak zříte, design se mi povedl nastavit pínus (= plusminus, dobrý, co?) a za inspiraci vděčím svým nehtům a drahé K, jež mě svými dokonalými díly dennodenně uchvacuje.

Yeah, dalej - nemáte někdo nápad, co, jak...? Máte někdo nějaké přání (jak směšně to zní!), vás pár jedinců, co jste se za ty měsíce na návštěvu tohodle blodu nevykašlali? Pomohl by vám nějaký tabletoidní tutoriál (což zní taky směšně, vezmeme-li v úvahu, že s tím verkcajkem sama neumím), cokoliv?

Já nevím, asi jen plácám, abych vyplnila místo vedle toho obrázku. Takže sledujte Big Bang Thoery, Heuréku - město divů (tu poslední dobou poněkud dost zbožňuju), podporujte toho potížistu z Pretty little liars, protože jestli zahučí i ten, už nebude jediný důvod se na to dívat, Vampire Diaries jsou taky krizovka, protože ó náš božský Dé Salvátor začíná být opět nechutný, a pokud by tu byl někdo, koho se to týká, čtěte Break Times, jediný meziškolní časopis, protože naší mutaci dělám grafičku a jsem na to náležitě pyšná, protože na elitní grafické týmy a tak můžu zapomenout, proto jsem ráda za každý džob.

Ejhle, povedlo se to místo vyplnit!

Tak jsem se probrala ze zimního spánku.

6. února 2011 v 13:41 | Penguin |  Novinky z blogu
*rozhlíží se, neboť tu nějakou tu řádku dnů a týdnů ani nepáchla* Nazdar děcka, jak jste se měly (měla, pro rýpavé)? Já nebudu lhát, mně to moc nešlo, ale to na to nemá vliv. Ovlivněna asi tím, že moje nehty na rukou mají tmavě až černě fialovou barvu jsem se rozhodla udělat tomuhle blogu (už zase) novou bundu (to slovo používám deprivována z toho, že nebudu mít novou na lyžák, na který frčím už v sobotu, baj d wej) a snažila jsem se o jistou uměleckost (a zase se dostáváme k těm nehtům) a vyšlo z toho cosi, co se mi velmi líbí (těžko říct, ale po jistých okolnostech jsem se rozhodla být sebevědomá, až to bude bolet) a u čeho si nejsem jistá, že to půjde nastavit. Toš, pokochejte se zatím pohledem, já to během dne nějak zkusím. Howgh.
lay_2011_nahled