Listopad 2010

Čtecí záchodové celebrity

29. listopadu 2010 v 20:22 | Penguin |  Hlemzy
http://28.media.tumblr.com/tumblr_lbp0n8wWZO1qbhz9bo1_500.jpg
Tahle scéna v posledním Harrym byla roztomilá.

To jednou Penguin zapnula blog.cz a zvolala: "Ano! O tomhle se dá psát!" Svou oblíbenou/-é knihu/-y nemohou mít přeci jedině tupci, kteří se buďto nenaučili číst, či se jim číst zkrátka nechce, nebo lidi, kteří ani číst nemohou, a takovým bychom měli pomáhat :) Bohužel se bojím, že teď napíšu jedno z nejdelších pojednání v historii tohoto blogu... V mé historii :D

Asi by bylo fajn říct, co pro mě znamená pojem oblíbená knížka. Knížek je hodně, a poslední dobou mi přijde, že se píše (nyní myslím pro naši věkovou skupinu) pořád to samé - a rozdělila bych to tak na fantasy, ve kterém se jen těžko hledá něco nezkopírovaného od Tolkiena, Lewise nebo dalších klasiků
(ano, i v Harry Potterovi najdeme nějaké souvislosti či podobnosti... Ale hodně vzdálených, a navíc - Bleskojizvý Brýlatec je věčný, a střežte se ho, poněvadž narozdíl od Chucka umí čarovat - i když je pravda, že Chuck by mu hůlku vykopnul a Harry by byl namydlený... Dobře, to už je překombinované, jdeme dál)
na prosté dívčí románky, psané geniálním marketingovým jazykem - aby byly snadno pochopitelné i pro peroxidové bedýnky, aby chytly čtenářstvo s co největším rozsahem cynismu (ale na nás ultra-cyniky nemají, hehe) a aby se to zkrátka dobře prodávalo, aby se to dalo prodat Hollywoodu
a nakonec na dobrodružné knížky, které sice hlásají, že jsou pro chlapce od třinácti let, ale stejně nakonec chytnou jiné pohlaví jiného věku :D *dělá, že se skrývá a že má dostatečnou inteligenci na to, aby se podobným svodům nepoddávala* 

Inu, tak tedy k mým podmínkám. 
a) CHYTLAVOST.
Pokud mi někdo vecpe knížku, přikáže "Čti!", já si lehnu, začnu číst, ale je to pro mě neuvěřitelně těžký oříšek dostat se třeba jen přes prvních pět stránek, povzdechnu si, knihu hodím na zem vedle postele, zhasnu, spím, a nebohá kniha se válí na té zemi do doby, než mi přijde mail z knihovny, abych ji vrátila. 

b) ORIGINALITA.
Již moje milá nee-chan a spoluautorka blogu a některé další dámy mě možná za následující slova zabijí či nemile zkritizují, ale neodpustím si to, mám konkrétní příklad, a proto ho z mé klávesnice vypustím. Eragon. Půjčila jsem si ho přibližně ve čtvrté třídě ZŠ ve školní knihovně plna očekávání, protože to byl tehdejší hit a bestseller, ale o to větší bylo moje zklamání.
Začalo to nadějně a roztomile. Pasáček, sirotek... Najde vajíčko. A z něj se vylíhne dráček! Dračice (rawr)! How sweet! Musí to vyklopit tomu dědovi... Ano, říkám si, v každé knížce musí být něco jako Gandalf, to taky není nenormální... Dobře, to, že spolu vyrážejí putovat, road-knihy jsou klasika. Ale když se pak flákají jen vesnicemi pleněnými skřety. A dost. Milý Itale, skombinovat Tolkiena a zeměpisné pojmy Jižní Afriky a přepsat to do poněkud čitelnější podoby než má Pán prstenů (ano, toho jsem taky nečetla! ale je to jen mou leností - filmy miluju a odlišnosti znám díky bratrově dokonalé znalosti tohoto díla) je sice super co se týče klácení davů, ale mě to holt nechytlo. Scusa, amico.

c) speciální - ZÁCHODOČTIVOST obsahující JEJEDNOPOKOLIKÁTÝTOČTU.
Ano, přiznejme si to, na oné místnůstce se čte opravdu dobře (a co říkáte "fůj", "ty vogo", atd... suchaři). Ale já mám jeden problém - pro mne je málo knih, které prolezou podmínkami a) a b). Vlastně jsem už dlouho na žádnou takovou nenarazila, abych řekla pravdu. A proto se ráda vracím k těm, které je splnily, jenže i ty filtruji. Touto, poslední, podmínkou. Představte si situaci - jdete "úřadovat" jen na chvilku, a v knížce, která se zrovna blyští na dlaždičkách, nemáte čas hledat, kde jste skončili naposled. A není to právě znak skvělé knížky, že ji vezmete, otevřete na náhodné stránce, začnete číst v náhodném odstavci - a baví vás to? :)

A teď už bych snad mohla ke konkrétním kouskům :D

Ja, Einschlag.

25. listopadu 2010 v 19:27 | Penguin |  Novinky z blogu
Hrajeme s Terkou při němčině Lodě: "Paní profesorko, jak se, prosím, řekne zásah?" "Jako myslíte třeba policejní?" "Ne, prostě jako trefa." "Paní profesorko, paní profesorko, ony určitě hrajou lodě a proto to chtěj vědět?" "Nené..."
odd
OK, poslední layout tu moc dlouho nevydržel. Jenže, jak to tak u mě bývá, přemohla mne má podzimní deprese (ha ha ha) a ke všemu mi už asi třetí den bubnují do uší My Chemical Romance s Na Na Na. Takže jsem nějak tak začla přes sebe plácat barevné proužky s různým nastavením prolínání... Vzniklo z toho pozadí (veselé - přirozená obrana mozku či prostě té sviňky, co produkuje ty hormony smutku či co...), plácnut na něj byl bálý pruh, písmenka podobná těm z předchozího layoutu, německy psaný navigační proužek a dílo bylo dokonáno :-D
odd

odd
Tak to by bylo asi vše, co o lovu Chucka Norrise vím. Mějte se famfárově. I <3 BMT.

Už zase. Už zase. Achich ouvej.

14. listopadu 2010 v 17:13 | Penguin |  Nezařaditelné
jenom ke zvolenému avataru - jediný hezký Robin Hood, kterého znám. 
no, vlastně krásný Robin Hood.
a řetězák je opět od Lenny.

Sedm věcí, které máš v tašce:
Igeliťák na blití... Ořezávátko... Penál... Sešit... Učebnice... Kapesník...

Šest věcí, kterými se uklidňuješ:
Jednou esemeskou, jedním zápisem v památníčku, kafem, kakaem, nadáváním, koverzacemi s dvěma určitými lidmi na ICQ

Pět oblíbených druhů ovoce :
Jahody, pomeranče, citrony (hlavně do grogu...), meloun, hroznové víno

Tři věci, které máš teď na sobě :
Tílko, šusťáky, fusky...

O čem teď přemýšlíš:
Proč mě tak pálej oči...

Unglaublich.

14. listopadu 2010 v 16:33 | Penguin |  Novinky z blogu
avatar
Když se nám Terka [bývalá chan] zase přihlásila k autorským právům na cakacaka a mně se ta fialová zrůdička okoukala, sedla jsem si k Zacovi (tak odteď říkejte mému laptopu) a vytvořila toto. Vlastně na tom nic není, ale já se prostě zamilovala do dafontu Harabara, který jsem objevila díky Leesh, napsala jsem jím cakacaka, třikrát, plácla to na sebe, tabletem napsala Terka & Penguin a více méně to bylo hotové.

To by bylo asi všechno, co o lovu krevet vím.
Jdu zase chrchlat. Možná cvičit na varhany. Možná hrát na housle. Možná nedělat nic. Možná jít zase poslouchat nahrávku naší loňské komořiny a melancholicky si u toho pobulet.
Je to krize *chrchli chrchli*
Memento mori.

Nejlepší mimozemšťani na Zemi

8. listopadu 2010 v 16:58 | Penguin |  Hlemzy
OK, panstvo. Pro toto Téma týdne jsem hlasovala i na Srdci blogu, protože mám tolik přátel a tak špatný pocit, že jim nikdy nevyjádřím, jak je mám moc ráda. 

Tak jo, abych nějak začala - hodně často přemýšlím, jak někteří lidé můžou některé lidi za přátele vůbec považovat. A uvedu to na příkladu - sice do tohoto věkového okruhu již, naštěstí nepatřím, ale mám možnost to sledovat. Virtuální třináctiletá slečna, její profil na facebooku. Profilový obrázek je většinou nekvalitní a většinou mobilová (a někdy ještě přeupravená) fotka s našpulenou tlamičkou před zrcadlem (důležité je zjištění návštěvníka, že fotoaparát jejího telefonu či fotoaparátu má blesk, který se v onom zrcadle náležitě odráží) a vystrčeným, zatím neexistujícím, zato push-up podprsenkou zdařile imitovaným popředím. Na tomto hlavním obrázku je skromně sama, ale abychom tedy nahlédli pod pokličku hrnce, ve kterém se vaří nějakých šest set přátel, otevřeme si záložku Fotky. 

Ejhle, album "s těmi nejlepším!" (toto je přepis do jazyka českého, s mojí ubohou vypatlavštinou bych tipovala, že se tam bude nacházet cosi jako "tHe_BeEst=** //s tĚma_NeJlepšÍÍma") Album obsahuje fotky nápadně podobné dívčinině profilové, akorát, když si odmyslíme naperoxidované a denně žehlené vlásky, oči jako EmoEmy, synchronizovaně vystrčené nalakované pysky, postoj "Hele, vole, já mám kozy" a co nejvíce zapojíme fantazii, jisté rozdíly mezi slečnami najdeme. Rozpoznat se ovšem dají rozpoznat ještě snáz - pod každým obrázkem najdeme jméno, hromadu srdíček a někdy i docela hodně řádků (až se člověk diví, že tyto dámy při IQ, které nosí ve svých uměle blonďatých bedýnkách, dokážou něco napsat), ve kterých se má zbytek z oněch 600 přátel dozvědět, jak dokonalé, a hlavně čím dokonalé ty holky jsou.

Takové to odsuzované, co mne baví vyplňovat :D

5. listopadu 2010 v 20:54 | Penguin |  Nezařaditelné
roxy
Tenhle jsem našla u Lenny... :D A nějak se mi ho chětlo vyplnit... aby lidi neřekli, že jsem takovej anonym. :-)

CO BYL TVŮJ..:
1. Poslední nápoj = kafe s našlehanym mlíkem a skořicí :-)
2. Poslední telefonní hovor = tatíkovi
3. Poslední SMSka = Terrri-chan
4. Poslední písnička,kterou si poslouchala = Lady Gaga - Papparazi (neodsuzovat... vybírám písničku na soutěž, něco jako regionální zuprstár. :D)
5. Naposled co si plakal = Dnes dopoledne (ono, tělocvikářka na vás "TO SI SNAD DĚLÁŠ PRDEL!" neřve každej den (i když to bylo v návaznosti na to bulení). Děkuju všem, co mě podrželi.

UŽ JSI NĚKDY:
6. Šel na rande s někým dvakrát = Nebyla jsem na žádnym. :D
7. Byl nevěrný = "A komu asi tak? :D (zanecháno od Lenny :D)
8. Někoho políbil a litoval toho = Ne
9. Ztratil něco zvláštního = Jo
10. Byl sklesly,smutny = Jo
11. Byl opily a zvracel = Já se nikdy neožrala... Já jsem vychovávaná k zdravému pití. Jsem odolná. :D A jako opilá vypadám, i když jsem naprosto střízlivá. :D