Srpen 2010

Hrála si s designem interiérovým...

25. srpna 2010 v 17:28 | Penguin |  Nezařaditelné
Akorát se mi hrozně líbil nový nápad layforu začít s interiérovým designem, líbí se mi jejich články...Tak jsem si taky začala zkoušet představovat... Za nápad opravdu děkuju layforu, ale na jejich články to pořád nemá :-) (omlouvám se za překlep)


Dělání ze sebe ostatní aneb "Myslela že je to známka punku..."

25. srpna 2010 v 11:03 | Penguin |  Hlemzy
for the best of the best
Aehm, aehm, aehm. Takové podobné Téma týdne tu už bylo, a já se k němu vyjadřovala trochu, jako kdyby to bylo to aktuální (Hudba) než to tehdejší, že (Téme týdne bylo Beatles, článek je zde). Stejně se ale pokusím splácat něco s novými poznatky, protože jsem od té doby slyšela v rámci této "problemtiky" hodně nových názorů, a tímto se pokusím vám je nějak předat.
Konkrétně jsem prvních třináct dní srpna, jak si možná pozornější čtenáři tohoto blogu všimli, strávila na jakémsi vědeckém táboře, který se vpodstatě ani táborem nazývat nedá (ale bylo to pamparádní, fakt že bych se tam ke všem hned vrátila) - a i když nás všechny spojovala účast v soutěži s "vědeckými projekty" a spousta jiných věcí, zkrátka parta skvělá, co se týče hudby, dostali jsme se jednou do menší rozepře (nene, spíš takové krátké přátelské diskuze).
Já jsem si tam v tomto ohledu docela rozuměla s partičkou trochu mladších kluků, kteří poslouchali tvrdší metal, punk, rock a další podobné styly, překvapením pro mě byl jeden týpek, o kterém se všeobecně prosléchalo, že má nejradši Shakiru (i když, slovy jiného účastníka zájezdu: "On se dívá na Shakiřiny klipy, ale má vypnutej zvuk" :-D), a pak se z něj vyklubal i fanda Billy Talent a rocku a prostě více méně všeho až na hip-hop.
více v CČ.

Jak se mi nechtělo do Kłodzka

22. srpna 2010 v 18:44 | Penguin |  Fotky
Předevčírem jsem se po dlouhém rozmýšlení rozhodla vydat se rodičovstvem na výlet, protože mě hodně lákalo vidět Broumovský klášter (tam totiž byla natáčena Ďáblova lest, tu knihovnu jsme viděli, a dokonce zde mají i kopii Turínského plátna, což je hodně zajímavá zkušenost - došla jsem k závěru, že jakožto nadpřirozený člověk byl J.K. asi radioaktivní (nebo nějakou takovouhle technologii použil, aby zanechal odkaz, a aby se měli vědci o čem hádat)), byli jsme i v těch skalách tam, ale přes mé protesty jsme se vydali i přes hranice do nedalekého polského Kladska, a už když jsme vylezli jsem začla remcat, že kvůli takovýmu městu neuvidim pohádku na ČT1 (něco proti pohádkám?).
klodsko
Když jsme se ale vrátili domů, nakonec jsem si řekla, že jsem ráda, že jsme tam byli. Centrum to má velmi zajímavé, a ten určitý binčus tomu dotváří zajímavou atmosféru... Tři dle mého názoru nejzajímavější fotky jsem upravila a nalepila do sebe... Popisek fotek v CČ :)

Bez komentáře.

16. srpna 2010 v 21:27 | Penguin |  Kresby
A schválně rozmazaný. Vo co gou, to povím jen pár některým vyvoleným. Pro ostatní tu je jen tahleta kresba, která mi trvala děsně dlouho... Tablet teď nechci dlouho vidět! A přitom ta práce na tom ani není moc znát. Do haj*lu.
fr

Páčovina

13. srpna 2010 v 19:03 | by Terrry-chan |  Literární tvorba
vbc
to jsem ještě já, Penguin
Tak pozor děcka! Neplíst si Terku-chan a Terrry-chan! Jedna, ta oficiální spoluautorka, je moje "setřička", a ta druhá, autorka tohoto díla, je moje facebooková maminka, a někteří ji už možná znáte jakožto spoluautorka našeho příběhu 777 (neptat se po pokračování, prosím :D). Začátek její Páčoviny sem vkládám jednak na její přání, a jednak proto, že tenhle blog má plus minus normální až docela dobrou návštěvnost, a mohli by se tu najít nějaké dobré duše, co by to objektivně zkritizovali (aneb hlavně řekněte někdo Terry, že není CO kritizovat a je to skvělý, ona mi to pořád nevěří).
(a nechci bejt dotěrná a parazitovat na cizích povídkách, ale kdyby jste TADY hlasovali za mě, za Penguin, byla bych vám vděčná :D ale než to uděláte, děcka, poslouchat! napřed bude hezky pohádka v Celém článku)

PROSÍM! Za každý hlas Vám budu zavázána :D

13. srpna 2010 v 12:44 | Penguin |  Novinky z blogu
Už zase soutěžím, teď vypusťte můj egoismus, že i se svými strašnými výtvory někam lezu, ale kdyby se vám líbilo tohle
retro
dejte tomu hlas TADY :-) Já vím, že veddle těch krásných ostatních je ta moje ubohá, ale za každý hlas budu ráda... A i když nemám ráda to podlplácení, kdybyste se s dobrou vůlí přiznali k tomu, že jste mi tam ten hlas dali, já vám to nějak oplatím :D Ale prosím vážně hlasujte jen, když se vám bude můj výtvor líbit :)

Edward a jeho červená rtěnka

9. srpna 2010 v 11:55 | Penguin |  Hlemzy

K videu - trailer na "oficiální" parodii na Twilight. Já myslím, že správnou a trefnou parodii.

Za podobné téma jsem hlasovala na Srdci blogu, protože už dlouho jsem opravdu vyčerpávajícně chtěla vyjádřit názor na tento fenomén, který musel zasáhnout snad každého. Abych vysvětlila stručnou kostru tohoto článku: byla jsem fanynkou Twilightu, pak jsem tvrdila, že ho ráda mám, ale už mne tak nezajímá... A teď na něj do kina chodím jen proto, abych mohla necelé dvě hodiny slintat nad tělem Jacoba Blacka, smát se blbosti Belly Swanové a make-upu Edwarda Cullena. Ale, toto Téma týdne není jen o Twilightu, takže se nebojte, že by to bylo jen o něm.

Chci se omluvit za případné hrubky, nesrovnalosti či překlepy; tento článek píšu při fyzikální přednášce na vědeckém "táboře", a jak jsem psala ten článek o anime u přednášky o monokrystalech, tak tomu jsem skoro vůbec nerozuměla a článku jsem nějakou zvláštní pozornost nevěnovala... Tak ta dnešní je vážně zajímavá, takže mi kdyžtak odpusťte, já zaujatě poslouchám, a tomu článku se nevěnuju už skoro vůbec :-) (ještě na pidiklávesnici netbooku, k tomu se snažím programovat a nemyslet na pár věcí)

Celý článek je pod odkazem Celý článek :D

Anime? Bez předsudků, bitte

3. srpna 2010 v 14:08 | Penguin |  Hlemzy
http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQhNK0HzUvIojdIzHB31smD75RHbRXAS7VmenMasfNf8C2sT1w&t=1&usg=__wVQPTDLBJGLo3uIXFrM80IT3M4M=Anime. Když jsem toto Téma týdne viděla, jako první mě napadlo, že mám docela radost, že je to téma přesně pro mě a pár dalších "postižených". V druhém okamžiku mě ale napadlo, že prakticky nemám co říct, protože já tento svět japonských kreslených postaviček zase tak dobře neznám, protože vydávat se za otaku, když se dívám jen na Naruto (Death Note jsem dokoukala :-)), japonsky umím říct jen: "Jmenuji se ... a nejsem blbá" a napočítat do deseti, nejezdím na animefesty, nekupuju si cosplay hadry (i když, kdybyste mi věnovali čelenku Skryté Listové/Pískové/Kamenné, tak vám budu zavázána) (a ano, když jsem měla v koleni dva stehy a měla jsem ho obvázané, tak jsem kulhavým způsobem skotačila po baráku a vejskala si, že vypadám jako ninja), ale, prostě, zkusím vyjádřit co nejobjektivnější názor.

Celý článek? Upozorňuju, že jsem se trochu rozkecala :-)

Koláž, a zase s nějakou polonahou ženskou :D

1. srpna 2010 v 11:57 | Penguin |  Blendy
Jou, jou, za 4 hodiny odjíždím na 13 denní tábor, a nemám sbaleno vůbec nic, nemám ani jakousi prezentaci vlastního science projektu, o kterém tam prý taky budu přednášet, nemám prostě vůbec nic, a přitom sedím u Vilíka a matlám koláž do soutěže na layfor. Já jsem totiž kouzelník, a ten nedostatečný čas si totiž dokouzlím. Dattebayo! (jak by řekl Naruto - je to něco jako Believe it!)
retro
Co tomu říkáte? Všechny matroše až na ten nápis "I just want some" a obecně ty čmáranice kolem, které jsou my hand-tablet made jsou taky z layforu (aneb to je i v zadání soutěže:))
Myslím, že to nedopadlo tak hrozně, jak by se u mě dalo čekat, ale že by to bylo něco extra bych tvrdila jenom po deseti panácích tý delikatesní slivovice, kterou jsme koštovali na vodě.
Ták za třináct dní (hehe, bude tam WiFi a budu tam mít netbook, ale kdo ví :D)