Červenec 2010

Nesmyslný článek

21. července 2010 v 21:28 | Penguin |  Novinky z blogu
TVD
Začínají pro mě prázdniny v pravém slova smyslu, tedy žádný relax, žádné flákání se doma u Naruta s vysokou skleničkou frappé s hodně cukrem a spoustou ledu, tj. napřed jedu na vodu, pak na dovolenou, a pak na "vědecký" tábor - no, jako že tam bude hodně přednášek, a jak jsem se na to dívala, ničemu z toho nebudu rozumět. Ale abych řekla pravdu, na následující týdny se těším, přece jen není zdravé zevlovat pořád u Vilíka (hučí to a nereaguje to, je to moje nenahraditelné a milované PC). Nebude čas na nic, a kdyby byl, WiFi je moc velký luxus na to, aby byl všude, čili až do půlky srpna BYE BYE.
Všechny žádosti (vím o dvou :D) vyřídím po tom všem, tj. se tímto omlouvám, že si budete muset počkat nebo to vzdát (taky možnost, já jsem nespolehlivý člověk :))
(sáfra, ani nevím, proč jsem dávám svůj prehistorický avatar s TVD) (asi se to dá vysvětlit s tím, že po tom, co ta potvora Katherine tak perfektně oblbla chudáka Damona a pak tak přesně fikla strejcovi Jonathanovi prsty, se děsně těšim na druhou sérii.) (do té doby - ať žije Naruto!) (a nesmějte se mi kurňa, že je to blbost a pro malý děti!) (není!) (btw já malý děcko jsem) (howgh.)
P.S. Můžete přesvědčit Terku-chan, aby vám sem v době mé nepřítomnosti po SVÉ NĚKOLIKAMĚSÍČNÍ nepřítomnosti něco hodila :-P)
P.P.S. A když by někdo hodlal argumentovat tím, že i já kašlu na literární část tohoto blogu svojí a Terrri nečinností se 777, vězte, že čekám na ty mrchy múzy, které ne a ne přiletět, a na zrušení rozhodnutí Terrri s tím seknout.)

DOST DŮLEŽITÝ EDIT: Velmi se omlouvám, všimla jsem si, že mě hodně lidí prosilo o tenhle lay, a já si toho nevšimla (obvykle sleduju Poslední komentované... ale nějak jsem to tam nezaznamenala). Všem bych tímto chtěla poděkovat za všechny ty chvály, a pokud by ho stále někdo chtěl, ať mi napíše sem do komentářů nebo do g-booku, a prosím i s blogem, v tom článku je to špatně napsané, nerada posílám někomu něco svého, když znám jen jeho email, tak bych vás poprosila i o blog, protože (ne, že bych vám nedůvěřovala) bych lay nerada někam poslala, a pak ho už nikdy neviděla (jako s mi to už jednou stalo). Ještě jednou se omlouvám.

Tel mí tel mí tel mí samting aj dont nou... Plesk.

19. července 2010 v 23:06 | Penguin |  Blendy
selena
Není to barva! Je to životní názor! Je to můj antiživotní názor! Leze mi to na mozek, leze mi to všude... Růžová! A navíc nemám ráda Disney hvězdičky, takže fakt nevim, proč jsem splácala něco tak dysnyjovatýho a růžový... Ale Séélena mi zas tak nevadí, kupodivu mi přijde v rámci mezí přirozená, a nepřijde mi tak namyšlená... A období, kdy jsem si pořád dokola zpívala znělku Kouzelníků z Wawerly, pokorně přiznávám, v mém krátkém životě bylo. :D
Po kliknutí na náhled uvidíte cosi divné, přeplácané, nelíbí se mi to. Konec. Pokraďte a zaduste se vlastní ostudou za takový výtvor. :D

Relax in twenties

17. července 2010 v 22:24 | Penguin |  Layouty
retro
Nebojte se, už to s tim retrem snad brzo skončím :D Za tenhle lay se stydím v tom smyslu, že není vůbec originální - hrozně se mi poslední dobou líběj takovýhle jednoduchý laye tohoto stylu, s postranními meníčky s těmi texty přes celou šířku a zarovnané do bloku, oddělované těmi ťupkatými oddělovači, a pak to retro vážně nějak hodně vládne... Vážně, mírně se stydím, protože to není moje inovace. Případně nechť řve, komu by to vadilo, to není výsměch, to je myšleno vážně.
Prostě, je to vážně ultra retro a ultra jednoduché. Už zase. :D
Obrázek byl opět použit z tohoto setu (a pro mé potřeby dořezán).
Zkopíruj, a do té šťávy, ve které se v případě takovém vařiti budeš, přidám tu neidentifikovatelnou žlutou zapáchající tekutinu z mého prošívaného rozbitého kolena vytékající.

"Možná by se ti mohlo hodit tohle, šlohnul jsem to z baráku mýho otce."

16. července 2010 v 18:39 | Penguin |  Grafické blbosti
Nebo tak nějak to bylo, a kdo neviděl Percyho Jacksona, asi nepochopí. Kamarádka mě prosila, ať jí udělám na plochu nějakou koláž s converskama, inu, koláž z toho asi nevznikla, ale za to cosi s okřídlenýma keckama a zmínkou a našem společném oblíbenci Lukovi jo. Má to průhledný pozadí, aby se to dalo nastavit s jakoukoli barvu na ploše, a zároveň malý, aby se to dalo umístit doprostřed nebo si k tomu někde přidělat ty okraje a umístit si to na ploše, kam bude libo. Akorát bych nedoporučovala černou, protože jsou tam černý obrysy a černej text :)
converse
Je to zmenšený, když si to uložíte, bude to větší :) Jinak větší zobrazení - pravý čudlík myši -> Zobrazit obrázek či ať si to každý vyřeší ve svym prohlížeči, jak chce. :) Můj Firefox taky umí "Nastavit jako pozadí plochy..."
Kdo chce, ať si to dá v klidu a bez jakýchkoliv starostí jako wallpaper, zdroj tam není, aby to nerušilo, ale kdo by chtěl zkopírovat, nechť udá zdroj, a kdo by to zkopíroval a ještě vydával za
svý... Možná by mu někudy proletělo pero z tabletu, kterým jsem kreslila ty křídla. To berte vážně.

Jen růžová to může být, padadada padadada padamtam

15. července 2010 v 16:50 | Penguin |  Layouty
c
Bílo - fialovorůžové, docela dle mého gusta. Žádné megalomanské obrázky s tisícovkou efektů jako jsou průsvitnosti a stínečky podtržené kýčkovitým obrázkem z deviantartu, a to celé přes půlku obrazovky, a než se to celé stáhne, stačím si půlku blogu přečíst. Upřímně, nechápu, jak můžou být lidi, co tohle dělají, tak populární na blozích... Ale k tomu bych se nevyjadřovala.
Taky mě mrzí, že i když tu bylo včera něco pod stovku lidí, není tu prakticky žádný komentář... Dělám něco špatně? :( Asi to mnou je, nevím...

RETROkoláž

15. července 2010 v 11:46 | Penguin |  Blendy
Hehe :D Plácala jsem si tak k sobě takové retro obrázky, něco jsem k tomu dokreslila a napsala, a vzniklo z toho toto:
RETRO
Co tomu říkáte? (nikdo nic :D někdy si připadám, jako kdybych trpěla samomluvou... ale jen někdy :-)) Tu holku, časpoisy, holčičku a řvoucí ženu ořezávala asheen z layforu, jinak jsem to tak porůznu dělala já, takže žádné přivlastňování... platí trestní zákoník layforu i můj, muaha.


Po dlouhé době - lay! :D Ale...

15. července 2010 v 10:25 | Penguin |  Layouty
uknown
Simply clever, řekla jsem si, že je škoda, že když udělám lay na cakacaka, je tu měsíc dva, a pak upadne v zapomnění. Proto jsem jeden (řekla bych že takovej nejúspěšnější, dá-li se to tak nazvat; ale mně osobně se líbí víc tenhle; ale je to vlastně jedno, divný jsou všechny.) trochu poupravila, a vznikla z toho taková zeleno(jakozde)-modrá webovost...
Aspoň jsem měla co dělat, když jsem si tak hezky jela se třemi svými spolužáky na cyklo výlet po prdelkách českých, vedla jsem je zezačátku já, a věřte mi, že z projíždění pšenice a slunečnic na kole nebyli nadšení, no, a když jsme jeli zdánlivě po bezpečné lesní cestě, hodim držku a mám z toho dva stehy v koleni a značně omezenej pohyb :D
Kdyby měl někdo zájem, tak napiště do komentářů nebo na aveklara@seznam.cz (můj prehistorický email používaný pro takovéto účely :D)
A upozorňuju vás, že šít se dá kůže i bez zranění jako je to mé, a to třeba v případě, že to nějakým způsobem čórnete (či si otevřete váš oblíbený grafický program, a ze všech sil se to budete snažit napodobit...
P.S. Ty buttony a ten nápis by se samozřejmě dali změnit... I když mně osobně se tam docela líbí to "Unknown" :D

Když se nějaký blb (já) zamiluje do vlastních žabek :D

14. července 2010 v 17:41 | Penguin |  Avatary
1+2+3+4

Přišla jsem do Croppu, kam normálně tak často nechodím, protože mám krizi, neboli nemohu na své špekaté tělo sehnat plavky, v kterých bych nevypadala jako moc vykynuté těsto přetékající přes okraje mísy. Plavky jsem neviděla, zato jsem viděla žabky a hypnotizovaná je nesla ku pokladně :D
No, to je zase trochu přehnaný, ale fakt se mi tak strašně líbily, že jsem je musela ofotit, a nakonec z toho vznikly tyto ubohoučké avatary. :D Na nich to není vidět, ale na jedný je napsáno "Catch the breeze" a na druhý "Suncity", a když je dáte vedle sebe, vznikne z toho takovej barevnej kruh :)
A, btw, první avatary, kterým by se dalo nadávat "avatar set". A taky první, co se mi docela líběj, ale to bude asi těma žabkama :D

P.S. Na layforu mají spoustu fajn tipů, jak zatočit s inteligenty, které napadne kopírovat bez zdroje. Já bych si dovolila podotknout, že u mě pořád platí to s houslema - i když, ne, těch by mi bylo  opravdu líto, ale ten futrál od nich je dost těžkej (občas, jak ho tahám, mě z něj bolej záda), a věřte, že dostat s ním po palici by nebylo fajn (ale on by vydržel :)). Ne nadarmo se mezi mými kamarády říká mým houslím ve futrále "Kalashnikov".

P.P.S. Teď jsem si tak nějak uvědomila, že píšu na střídačku spisovně a nespisovně. Pokorně se omlouvám. :D

"Mamí, já se bojím xichtbooku."

12. července 2010 v 15:33 | Penguin |  Hlemzy
Znám jen velmi málo lidí, co nemají facebook. Jedni takoví tvrdí, že je to sociální síť, tudíž je jen pro socky, druzí říkají, že ho na nic nepotřebují, třetí, že ho nemají radši, a někteří si ho již prostě zrušili.

Abych řekla pravdu, já ho pořád mám. Ráda fotím a kreslím, proto mi přijde celkem fajn, že takto své výtvory zveřejním tak, že je vidí něco přes stovku lidí, které osobně znám, a že někteří dají "Líbí se mi", nebo k tomu (občas) napíšou smysluplný komentář. Taky, ale to je asi už tou facebookovou degenerací, mám prostě nutkání se o něco s tolika lidmi podělit, nebo takto veřejně vyjádřit svůj postoj k něčemu tím, že se přidám do dané skupiny. No, a některé lidi třeba nemám na ICQ, protože se, ehm, stydím si o něj požádat :D, a tak občas docením i Facebook chat.
Ráda si přečtu smysluplné věci od ostatních, kouknu se na zajímavá sdílená videa, komentuju...

Myslím, že k něčemu takovému je ten "Xichtbook" (mé nejoblíbenější pojmenování") určený. Jenže někdy mi přijde, že lidi z něj opravdu magoří. Omlouvám se všem dotyčným slečnám, ale já nemám potřebu pětkrát denně číst, kde a co dělali se svým miláčkem, či kdy konečně jejich milý přijede, a to, že ho hrozně milujou by mě po tom všem napadlo taky samotnou. A to jsou ty lepší případy, když některé, zejména menší (bohužel někdy i ty starší), slečny, píšou, kde byly se "svÝmA lááásEnQama _a jak jE mrtĚĚĚ láfínkujou", a zakončí to "slovem" "M.Vááás" a nějakým příšerným smajlíkem, nejčastěji "=***" či něčím podobným doplněným dlouhou čárou z podtržítek, člověk už se vážně zamýšlí, co je ten Facebook vlastně zač. (celý článek ->)

Naši známí na svých blozích

12. července 2010 v 14:57 Oblíbení
Naše třetí nee-chan, třídní (a fakt hooodně šikovnej :)) kreativec, a vůbec moc bezva shinobi.
Píše blog se svými díly, a to jak výtvarnými, tak literárními :-)

Naše další třídní freind, největší fanda HC Moeller (Eaton) Pardubice, co známe.
Blog o hokeji a pro Káku osobitými články :-D :-)

Asi nejaktivnější pisálek ze třídy. Píše knížku, akorát škoda, že to, co z ní měl na blogu smazal (z toho blogu). Holt to chce zpeněžit :)

Další spoluústavanka, píšící příběh o tom, jak může vzniknout svět a jak lehce zaniknout... :)

Změna je život...

12. července 2010 v 14:43 | Penguin |  Novinky z blogu
roxy
Včera tu už jeden takový článek byl, stejně jako layout. Hodně se mi líbil, když jsem ho vyráběla, ale když jsem ho nastavila, pekelně mě zklamal. Hned jsem si sedla k Vilíkovi a opravila ho, a to je to, co tu můžete vidět teď. Co se týče mého hodnocení, docela se mi líbí, dokonce si myslím, že je zatím z těch uplynulých nejlepší. Mírně jsem se inspirovala s-unny, co se týče toho stylu atd., proto je uvedená v záhlaví, ale snažila jsem se být i originální, a třeba ta koláž, tak s tou jsem si hrála dost dlouho. Původně to totiž mělo být tak, že by tam byl Ozzy a Tarja, a bylo by tam "Hledejte 5 rozdílů". No, to se vymklo z rukou, a tak je z toho prazvláštní letní koláž s žabkama od Roxy, balónky, zajímavostí cedule z Prahy z Pařížské, a z Paříže z Pražské :D, no a právě nebohý Ozzy s Tarjou obklopení všemožným bordelem.

A taky jsou ode dneška v sekci O blogu podkategorie, o nás, odkazy, g-book a další... Ještě doplním. Heh, musim si to užívat, řekla bych, že po čase se mi ten lay zase líbit nebude. :D

O blogu a dalších takových věcech

12. července 2010 v 13:57 blog
napis


Chcete nás zkritizovat, pochválit, na něco se zeptat, vyměnit ikonku?
Nebo máte nějakou reklamu? Víte, že v článcích jsou docela otravný?
Něco z toho či ještě něco jiného? NAVŠTIVTE G-BOOK!

6 devilských avatarů

8. července 2010 v 23:00 | Penguin |  Avatary
vojtaxsumaraxana

Jak už jsem zde naznačila, Ďáblova lest jeden z mých nejoblíbenějších filmů (či je to seriál? má to 3 díly :D) Tři jsou s hláškami a tři s ďábelským trojčíslím 666...
Užívat v míru, na tohle stejně nemám autorský práva, všechny je vlastní Česká televize (myslím, prostě ne já ;)), na obrázcích je Vojta Dyk (jeden z mých nejoblíbenějších herců ;)), Aňa Geislerová a Jiří Dvořák -  no, všichni, nejen oni, jsou ve filmu perfetkní - Není tam teda hlavnější postava, hraná Ivanem Trojanem, ale u pana Runy (té postavy) jsem si nevzpomněla na nějakou kloudnou hlášku.
Obrázky jsem printscreenovala přímo z filmu, na který se, mimochodem, můžete naprosto s klidným svědomím a legálně kouknout na iVysílání ČT.
Vysvětlivky (kdybyste to třeba nemohli přečíst :D) a zbytek avatarů pod perexem. Dalo to docela práci sepsat, potěší mě, když si to někdo přečte :D

muhehehe.

6. července 2010 v 20:19 | Penguin |  Novinky z blogu
dík
No, neměla jsem co dělat, když se mi tu ze stránek ČT stahuje Ďáblova lest... Takže jsem splácala poděkování za to, že vás tu byly už 3000! to jest náhodou hustý. i když to tvoří zejména známé tváře, že :D
btw: To, že Česká televize točí blbosti, je jen předsudek (díkybohu ho tolik lidí nevyznává :-)). Možná někdy, zčásti, oprávněnej - ale jedno vám povim: co natočí Jiří Strach, to nebejvá blbý - namátkou Anděl Páně, Tři životy - perfektní pohádky (štvou mě všichni, že když dávaj Béélišku ze mlejna, tak se z toho všichni po... a když dávaj tyhle dvě pohádky, nikdo nic, ani muk), Operace Silver A, a můj oblíbenej Brainstorm; nebo kde hraje Vojta Dyk... No, fajn, to nebejvá blbý z principu. (O mně je všeobecně známo, že se mi líběj kluci s jménem od V... No, minimálně co se týše těch skutečnejch, se to dost nemýlí :D Jeden je můj nejlepší kamarád, a ten další... Hm, radši mlčim).
No a Ďáblova lest má obě kritéria :D Tak mizim, howgh, a jak bývá mým zvykem, k jubileu splácám možná i už zase novej lay... Tenhle se mi už okoukal :D Ale pokoušim se o novej už pár dní, a furt nic. Všechno po třech hodinách práce nenávratně mažu a začínám znova :D

Všichni jsme měli nějaké zlé a chmurné začátky :D

5. července 2010 v 22:17 | Penguin |  Literární tvorba
Tak jsem se rozhodla dát sem něco pro pobavení. Něco, co jsem psala ještě, když koně neměli katalyzátory, a elfi si nekousali uši do špičata. Ne, neuměla jsem psát, a bylo to vážně děsný. Vlastně neumim psát doteď :D Má to jenom jednu kapitolu, a pokračovat nehodlám... Říkám, je to jen a jen pro zasmání :) A jednou nemá cenu si nic nalhávat... Vzorem pro tu "hrdinku" jsem vážně já, a protože to nemá pokračování, můžete to brát jako takové představení mé maličkosti... :D Ale troufám si tvrdit, že jsem se aspoň zčásti změnila...
P.S. Malinko jsem některý pasáže přece jen upravila... Aby se to aspoň trochu dalo číst :D P.P.S avatar od becky z layforu (perfektní... taky chci bejt tak šikovná :( :D)

Mrazivé, deštivé, únorové ráno. Hnus. Na zašedlých ulicích se povalovaly zbytky sněhu, chodníky byly pokryté tenkou ledovou vrtstvou. Asi sto metrů od Darktownského gymnázia zastavil zelený Nissan, z kterého se s mírnými obtížemi vysoukalo malé černé stvoření, až zblízka bylo teprve poznat, že se jedná o dívku. Měla černý kabát s límcem, který byl vyšší než její hlava, takže to, že byla vůbec člověk, nebylo hned poznat, na druhý pohled jste si již všimli temně hnědých očí za moderními červenými brýlemi a mírně vyčuhující ofiny opravdu hodně neposlušných vlasů.
Pomalu a neohrabaně se soukala z auta, a za sebou táhla zvláštní, obdélníkovité pouzdro. Nikdo jí to nikdy nevěřil, ale měla v něm schované housle. Auto odjelo a Ashley Deepová zůstala na ulici sama, bylo pět minut po osmé a návaly studentů už dávno ustaly.

Můj pohled na Pretty little liars (seriál)

2. července 2010 v 11:39 | Penguin |  Filmy
U Aný jsem koukala, že udělala layout pro blog, který se zabývá seriálem Pretty little liars - přečetla jsem si, o čem to +- je, a protože samotný popis se nezdál být tak špatný, rozhodla jsem se těm 4 dílům, které jsou zatím odvysílané, šanci. Tož, napřed oficiální popis:

Aria, Spencer, Hanna, Emily a Alison byly nerozlučné kamarádky. Jenže poté, co Alison tajemně zmizí, se kamarádství mezi zbylými slečnami rozpadne. Teď po roce, kdy se Aria s rodinou vrací z Evropy domů, začnou všechny dostávat zvláštní zprávy od někoho, kdo se podepisuje jako "A". Ve zprávách jsou výhružky o odhalení veškerých jejich tajemství včetně těch, která jsou velmi stará a mohla o nich vědět jedině Alison. Holky se dávají opět dohromady a začínají zjišťovat, co se s Alison vlastně stalo…

Můj nepodstatný názor pod perexem (pozor, polospoiler - po těch čtyřech dílech se toho tolik vydedukovat nedá:)) ↓

Momentky z Estetické výchovy

1. července 2010 v 15:55 | Penguin |  Kresby
uzel

Povim vám jedno - ve mě žádnej smysl pro estetiku nevychovala. Celkově sem dávám čtyři kresby, jedna, ten dům v Černé góře, tu už byla, jen je vyfocená foťákem a ne mobilem, dvě ujdou, a jednu sem dávám, abych byla férová, a aby bylo vidět, že opravdu kreslím jako prase :D
Tenhle uzel na látce se mi z toho líbí tak asi nejvíc. Všechny v céčé ↓

Photila jsem.

1. července 2010 v 14:51 | Penguin |  Fotky
PřiRETROvaný pole
Muhehe. Fotila jsem. Lépe řečeno, šla jsem domů ze zastávky, která je blizoučko od našeho baráku (3 minuty pěšky?) a nějak tak jsem šla 40 minut. Bylo pěkný světlo, pěkný mraky. Ty fotky světe div se nejsou moc upravovaný, fakt bylo tak pěkně a bylo fakt tak pěkný světlo.
No, pár jich není z tý cesty :D (jediná radikálnějc upravená je tadyta hore, ta mi přišla lepší takhle trochu do "retro" barev :D)
Nepokoušejte se kopírovat nebo užívat pro svá pseudoumělecká dílka bez toho, abyste dali vědět nebo neuvedli zdroj. Mám doma jedny nepoužívaný housle, ke kterým mám sice úctu a měla bych je vrátit, ale i tak by hrozilo, že by omylem přilétli na vaši palici.