Existenční krize a jiné příznaky běžného života

17. června 2010 v 18:30 | Penguin |  Hlemzy
Zdravím. Budu vám vyprávět pohádku. OK?

Byl jednou jeden krásný zámek, v jednom krásném městě, s krásným nádvořím. Ve vzduchu se vznášel lehký, teplý a příjemný letní vánek. V prostoru vymezeném absencí jinak všudypřítomných plastových sedaček byl rozmístěn menší orchestr a zápolil s notami, kolíčky a pultíky v tom hloupém větru. Jedna, pro naši pohádku stoprocentně nepodstatná, osoba již stála se svými děravými houslemi připravena ke hře, a bez větší úhony odehrála valnou většina koncertu. Error. Před poslední skladbou si všimla, že něco není v pořádku. Poskládala si jednotlivé listy not špatně za sebe, a part, jenž měla před sebou, rozhodně neodpovídal tomu, co měla v následujících chvílích hrát. Začla si jednotlivé papíry, které se vší silou vzpíraly nadvládě kolíčků, přeorganizovávat. Dirigent měl nervózně vztyčené paže a čekal, až bude moci odmávat předtaktí. V tu chvíli před zraky přítomných zakroužil bílý list papíru, a také naše Nepodstatná ve snaze zachytit si svůj part. List se uhnízdil u nohou hráčky prvních houslích, a ta ho osobě podala. Konečně vše bylo jak má. Orchestr stál připraven s houslemi pod krky a violoncelly... v klíně? Dirigent byl připraven odmávat závěr vystoupení. Raaz... Error. Osoba si náhle uvědomila, že krk svých houslí a zrak upírá na opačnou stranu papíru, na kterém měla natištěnou poslední skladbu. Rychle si levou rukou sundala nástroj a pravou si noty otočila. Držely. Konečně bylo vše jak má. Všichni nachystaní a dirigent - rááz, dva. Nepodstatná osoba konečně začla hrát, hned na první dobu. Error. Měla začít na druhou.

No, já holt neumím vyprávět pohádky. A když nějaké vyprávím, jsou nic moc. Ještě jsem měla pohádku "O zombie hrající houslový absolventský koncert s emo patkou s malou škvírkou pro jedno oko a pavoukem spadlým uprostřed concertina", ale tahle byla aspoň trochu delší.

No, vlastně jsem začla jen proto, abych oznámila, že asi do konce června budu trochu neaktivní. Chci se přihlásit do Českých hlaviček, ale na to, že je 30. uzávěrka a já ze svého projektu nemám téměř nic, si docela věřím. Takže asi tak, čau.
 


Komentáře

1 Terka Terka | 19. června 2010 v 16:49 | Reagovat

Funny pohádka, docela bych to chtěla vidět. :D (to si neber osobně)
Jinak se ti (a všem lidem, kteří navštěvují tenhle blog) omlouvám za to, že to tu už zase táhneš sama, ale já mám prostě tvůrčí krizi, literární, fotografickou a vůbec komplexní. Btw, před zakládáním blogu jsem tě varovala! XD

2 Penguin Penguin | Web | 20. června 2010 v 12:57 | Reagovat

[1]: No, kdyby si Pája neválel šunky v Egyptě, tvrdil, že se na to kouknout půjde, to byste tam mohli jít, ale takhle to nikdo, díkybohu, nezorganizoval, takže jste tuhle funny pohádku neviděli na vlastní oči :D Ale ta druhá byla zfilmovaná... Mám ji na dývídýví (resp. na cídý :-D) Jinak, tu krizi zahoď a něco sem dej... Třeba to cosi čeho už máš koliketo kapitol anebo aspoň to co vzniklo při Termochemických zákonech :D

3 Terka-chan Terka-chan | 20. června 2010 v 14:22 | Reagovat

To asi nepůjde, u toho prvního jsem se zasekla u druhý kapitoly a Termochemický zákony skončily v odpadkovým koši, poněvadž jsem zjistila, že to vypadá, jak kdyby to psal choromyslnej důchodce.  :D Takže smůla, čumáčku, ale zkusím se polepšit (někdy).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama