Spravedlnost...bývá slepá

4. ledna 2010 v 18:44 | Terka-chan |  Literární tvorba
Takže...nedávno mě jistá osoba seřvala, že pořád píšu jen samý romanticko-depresivní spatlaniny a tak jsem se dneska během matiky pokusila vytvořit kacířskou parodii, která se zaobírá tím, jak by to asi vypadalo, kdyby spolu L a Kira žili v jednom bytě.
Předem prosím všechny milovníky (teda spíš milovnice) L, aby to braly s nadhledem. A kdyby něco, tak já nic, já YAOI fan, nezapomeňte. Takže tě pic a FUCK OF L!!!


Tlustá chlupatá masařka zakroužila kolem lustru a s hněvivým bzukotem narazila do okeního skla v marné snaze vylétnout ven. Maličko dezorientovaně zamávala křidélky a rozlétla se hledat jinou cestu na svobodu. Najednou ve vzduchu znehybněla, drobné tělíčko se roztřáslo jako při epileptickém záchvatu a padala k zemi jako kámen. S tichým žuchnutím dopadla na stůl těsně vedle hrnku od kávy obráceného dnem vzhůru. Naposledy zaškubala všema šesti nohama a zůstala nehybně ležet.
O chvíli později cvakl zámek u vchodových dveří, které se vzápětí s hlasitým skřípěním nepromazaných pantů otevřely. Na prahu stál mladý muž s rozježenými černými vlasy a nápadně nahrbenými rameny. V jeho pohybech i rysech bylo cosi nepopiratelně opičího. Ze všeho nejvíc asi připomínal šimpanze, který se rozhodl pro depilaci celého těla a než se dostal k hlavě, došla mu pěna na holení. Teatrálním gestem odhodil na věšák černou bundu. Teprve o vteřinku později zaregistroval, že inkriminovaný kus nábytku se válí na zemi, jelikož mu uhnila jedna ze tří noh, díky nimž stál ve vzpřímené poloze. S povzdechem ho narovnal a opřel o stěnu tak, aby nespadl. Na druhý pokus se mu konečně povedlo na něj pověsit bundu, skopl z nohou sešmajdané kecky a zamířil do kuchyně. Cestou se stále ostražitě rozhlížel, jakoby se ho v nejbližším okamžiku někdo chystal přepadnout ze zálohy a co chvíli vrhl kolem sebe cool pohled ála "Já jsem spravedlnost". Pod nohama v kdysi bílých ponožkách mu přitom křupaly chipsy, drobky z chleba, tvrdý sýr a další pochutiny, očividně tomu ale nevěnoval pozornost. Zdárně překonal všechny překážky, které mu neuklizený byt nachystal, ať už se jednalo o zahradnickou lopatku, s jejíž pomocí se kdysi pokoušel pěstovat růže, o zmuchlaný hadr, pravděpodobně bývalý svetr, nebo o krabičku s hormonální antikoncepcí (Jashin ví, kde to ten Light zase sebral), a konečně dospěl do kuchyně. Z ledničky vyndal krabici džusu, která se nejvíce blížila doporučenému datu spotřeby, ze dřezu vyhrabal tu nejčistší sklenici a zhluboka se napil.
Náhle ale pod svým bílým makeupem smrtelně zbledl a zděšeně vytřeštil oči. O vteřinu později mrštil sklenicí o zeď a s nepříčetným výrazem se vyřítil na chobdu. Pěstí zabušil na dřevotřískové dveře Lightova pokoje, nečekal ale na vyzvání a vletěl dovnitř. Jeho světlovlasý spolubydlící jen v trenýrkách a bílém tílku tančil po pokoji a dosti nelibým altem si prozpěvoval: "I´m a barbie girl, in a barbie world, life in plastic, it´s fantastic." Vtom se zarazil a prudce se otočil. Když uviděl opičku, totiž pardon, detektiva, stojícího ve dveřích s vražednými úmysly vepsanými ve tváři, poplašeně uskočil ke zdi. "L? Copak neumíš klepat?" zeptal se dotčeně. "Koukej kápnout božskou, Lighte, co jsi to zase provedl?" "Nevím, co máš na mysli, L, ty ponožky sis přece včera rozkousal sám," protestoval nechápavě brunet. "Jo tak ty nevíš," zavyl L, ve tváři výraz děsivé zuřivosti. "Nekecej, přiznej, že sis zase hrál s tou úchylnou knížečkou!" Ukázal na postel,kde se mezi obsáhlou sbírkou výtisků Bravíčka povaloval tenký sešit v černých deskách. "Jo ty myslíš..."pochopil konečně Light, "ne, přísahám, poslední týden jsem se ho ani nedotkl, vážně!"
"Tak jak potom vysvětlíš tohle?" dotáhl nic nechápajícího spolubydlícícho do kuchyně a roztřeseným prstem ukazoval na stůl. "Chudinka malá, určitě jsi ji zabil, ty vrahuuuuuu!" zaštkal zoufale L a pokusil se s pláčem vrhnout na nehybné tělo mouchy na stole. Vzhledem k jejich neporovnatelným rozměrům docílil jen toho, že se praštil do čela.
"Proboha L, vždyť to byla jen moucha." uklidňoval ho Light. "Jenom moucha?! Ale jak můžeš vědět, že to v minulým životě nebyl třeba tvůj pradědeček?" vzlykl Šimpanz. "Ach jo, vy budhisti jste vážně nesnesitelní." povzdychl neslyšně Light, vzal L za rameno a zacloumal s ním. "Poslouchej mě, L, přísahám, že s tou mouchou nemám nic společného, opravdu. Nejspíš byla stará a nemocná a takhle se aspoň netrápila. A nebo ji možná zabil ten smrad všude okolo.Tak pojď, uvařím ti kafe a hned ti bude líp, uvidíš."
S těmi slovy zvedl Light hrneček obrácený dnem vzhůru. Vzápětí vytřeštil oči tak, že kdyby nosil brýle, musely by mu teď bezpodminečně spadnout. "ÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉLLLLLLLLLLLLL!!!!!!," zařval až se strop otřásl a dokonce i voda kapající z uvolněného kohoutku se lekla a schovala se zpátky do trubek, než bude zase bezpečno. "C-co...j-jak...jak..jak ses vůbec mohl opovážit si v mým hrnečku na kafe uvařit ovocnej čaj?"
Když L pochopil, že to podělal a měl by se dát na ústup, bylo pozdě. Nadlidsky silná ruka ho uchopila za límec, zvedla ho do vzduchu a nesla ho ke dveřím na balkon. Ačkoli se zmítal co mu síly stačily, nedokázal se osvobodit. Steží stačil zaregistrovat že místo dlažby má pod nohama jen čistý vzduch, když ruka povolila stisk.
Light s rukama založenýma v bok spokojeně shlížel dolů na neurčitou hmotu na chodníku. "A pak kdo je tady spravedlnost." utrousil chladně a teatrálně se otočil na patě. Na plísní pokryté, oslizlé dlažbě mu ale podklouzla noha a on se po zádech zřítil dolů. Zůstala po něm jen troška bordelu, ne větší než flek, který zbyde po mouše, když ji roznáznete novinama. Flek na sportovní stránce.

KONEC

Já vim, není to nic extra, ale berte ohled na to, že jsem při tvorbě byla neustále vyrušována otravnou mytykářkou.
 


Komentáře

1 terrry terrry | 4. ledna 2010 v 21:18 | Reagovat

naaaaaaaaniiiiiiiiiii? ještě sem to teda nečetla, ale jak se opovažuješ nějak uražet L?!?!?!?!?!
když už tak jedině FUCK OFF KIRA!!!!!

2 terrry terrry | 4. ledna 2010 v 21:18 | Reagovat

dobrá mám přečtený 1 a pul odstavce a přijdu si jako u toho shonenu s gaarou!

3 terrry terrry | 4. ledna 2010 v 21:20 | Reagovat

ne nebudu to číst...určitě to je pěkný, ale pro mě jako L-ovu velkou obtivovatelku to prostě...whaaaaaaaaaa

4 Penguin Penguin | 5. ledna 2010 v 16:20 | Reagovat

Jsi morbidní a nechutná, stejně jako ten shonen co furt konzumuješ! Už s tebou odmítám sdílet společný blog!

:-D

5 Terka-chan Terka-chan | Web | 5. ledna 2010 v 18:30 | Reagovat

[4]: Já tě varovala:-D Musíš to brát s nadhledem. A neurážej, já tě taky neurážim. Taky bych ti mohla říct, jak strašně jsi malá, bezvýznamná a malá! Ale já to prostě neudělám! :-D *odchází mezi ty, kteří jsou na vyšší duševní úrovni. Se kterými má společné myšlenkové nivo. *

6 terrry terrry | 5. ledna 2010 v 20:34 | Reagovat

tak jsem to přečetla...si hnusná, že si zabila L :'( ale aspon ze si zabila i raita :D

7 Terka-chan Terka-chan | Web | 6. ledna 2010 v 16:51 | Reagovat

No, původně sem Raita chtěla nechat přežít, jenže mi došlo, že v tom případě by to asi byl můj poslední článek na tomhle blogu, protože by mě Penguin zabila. (a Jainie by jí nejspíš ochotně pomohla :-D)

8 Penguin Penguin | Web | 6. ledna 2010 v 21:06 | Reagovat

[7]: tos odhadla dobře nee-chan... *vraždený výraz a výhružně si potěžkává stříbrné kladivo Maxwella Edisona*

9 Jaine Jaine | 7. ledna 2010 v 8:47 | Reagovat

Taaaaakže, jak jak ses vubec mohla opovažit, proti L vznest kriveho slova a ete ho zabiiit???? Ale ay na tento DROBNY detail to bylo cool a zabavny......ale bacha na me...

10 Terka-chan Terka-chan | 7. ledna 2010 v 9:07 | Reagovat

[9]: Mno...vzhledem k tomu, že patříš k jeho tarytým obdivovatelkám, beru tvůj koment jako poklonu. :-D Arigatou. :-D

11 terrry terrry | 8. ledna 2010 v 21:45 | Reagovat

[7]: já bych tě zabila též děvenko :P

12 Terka-chan Terka-chan | 12. ledna 2010 v 18:46 | Reagovat

[11]: Che, jenže ty mě nemůžeš rozhodit, neechan, protože od tebe naštěstí bydlím dost daloko.:-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama