Kterak iPod Ryukovi jablka přinesl

7. ledna 2010 v 19:24 | Penguin |  Literární tvorba
Protože na mě jistá osoba narážela, ať konečně dopíšu tu jednu fan-fiction, když jsem teda jednou výjimečně dostala nápad, se zatnutím všech mých zbylých zubů (no tak fajn, myslim, že je všechny ještě mám) jsem se rozhodla ji dokončit. Fascinuje mě, že ačkoliv psát příliš neumím a pořádnou FF ani normální povídku jsem nikdy nenapsala, tohle je docela dlouhý. A přitom se tam moc neděje :D

Je to FF parodie na Death Note, konkrétně na jednoho boha smrti Ryuka, který nade vše (to i v tom seriálu :D) miluje jabka... Odpusťte, prosím, myšlenkově nulovou úroveň, je to moje historicky první (a pravděpodobně i poslední) fan-fiction. Nuže, "Celý článek" risknout můžete...Ti, co se kdy náhodou dotkli Zápisníku smrti jednoho japonského boha smrti Ryuka a náhodou se nacházeli v jednom nejmenovaném americkém městě, všimli by si tohoto shinigamiho, jak sklíčeně sedí před jedním AppleStorem škrábajíce do onoho jmenovaného sešitku. Jeho depresi musíme chápat - co byste dělali vy, kdybyste si z šílené nudy zabili nejlepšího kámoše?

Ryuk by to nikdy nepřiznal... Ale Lighta Yagamiho, když ještě žil, postupem času začínal brát jako něco víc, než parťáka, s kterým hrál na PlayStationu. Tam nahoře, s ostatními shinigami byla opravdu nuda, nikdo ho nebral vážně, pořád jenom hráli karty a žádnou opravdickou zábavu si nebyli schopní najít, a ta odporná jablka! To Light... Kira... Jashine, s ním nebyla nuda, občas se s ním i bavil a kupoval mu ta skvělá, pozemská jablka! (Aneb to bylo hlavní plus.) A najednou ho zabil...

Teď seděl před tím AppleStorem, a absťák měl takový, že vůbec nevěděl, kde je, proč tam je a co tam dělá (vlastně ani nevěděl o tom, že píše do Zápisníku, po Lightově smrti to dělal nějak tak automaticky). Když tu se ozvala rána někde ze shora nad ním. Byla tak hlasitá, že to probralo i Ryuka z jeho abstinenčních příznaků. Pohlédl nahoru... A rána ho už nezajímala. Až teď si všiml, že sedí pod velkou svítící šedou cedulí, na které byl jen jeden prostý znak - tmavě šedé nakousnuté jablíčko a nápis Apple. Rychle zaklapnul Zápisník a schoval ho do svého "cool" šatstva (schoval ho už jenom proto, že si právě uvědomil, že tam nějak poslední dobou nepíše jména, ale jen jakési infantilní věty začínající "Milý deníčku", a bylo by to pěkně trapné, kdyby to někdo zjistil) a vstal, aby do toho jistě úžasného jabkového obchodu zavítal.

"Jabka, jabka, jabka, jabka, chci jabko, chci jabko, chci jabko... Kusó, tady žádný nejsou!"

Ryuk byl strašlivě zklamaný. Už se TAK těšil, že si nakrade pár jablek, a ono tady nic. Jen několik nějakých zvláštních počítačů (Ryukovi vrtalo hlavou, JAK TO, že ty monitory fungovaly i bez těch beden?!), hodně nějakých malých krabiček, ještě víc trochu menších krabiček, a pár ještě... menších krabiček! Ale jak tam Ryuk chvilku poletoval a prohlížel si ty věcičky, musel uznat, že vypadají opravdu dobře (jako on a jeho outfit, přece), ta jabka se zdála být velmi vkusným designovým prvkem.

Byl to bůh činu a nerad odněkud odcházel s prázdnou, proto si vzal tu největší z těch nejmenších krabiček (takovou černou) a výlohou proletěl zpátky na schody, kde prve seděl. Pozorně si ji prohlížel. Zepředu bylo něco, co vypadalo jako display (už zas - a jak to mohlo fungovat bez té bedny?), pak tam bylo nějaké kolečko, zezadu bylo to (mňam) nakousnuté jablíčko a nápis 80GD. 80GD?! To by mohl být stroj na výrobu jablek! Pravděpodobně s kapacitou na 80 jablek Golden Delicious! (Ryuk měl už trochu špatný zrak (zkuste si celý život vidět červeně), a právě proto si třeba nevšiml, že je tam ve skutečnosti GB...) Sice Ryukovi trochu unikalo, jak by to jako mohlo fungovat, ale věděl, že Light někdy říkal, že teď už se skoro všechno vyrábí uměle, a že se to už ani někdy ani nepozné od neumělotiny, takže vlastně ta skvělá lidská jablka mohou být taky umělá, a tohle je třeba umí vyrábět! Brilantní dedukce... Ryuk byl úplně nedočkavý, a i právě se mu možná strojíček podařilo zapnout na první pokus...

"Jabka, jabka, jabka, jabka, chci jabko, chci jabko, chci jabko... Kusó, zas z toho nic nebude!"

Místo nějaké srozumitelné nabídky, jak vyzrálé, jak velké a jak šťavnaté jablko by chtěl tam bylo jen něco o nějakých baka autorech, interpretech, a bůhvíjakých dalších nesmyslných věcech ještě. Naštvaně se vrátil do obchodu, jakéhosi nevinného mladíka vypadajícího jako prodavač třísknul Zápisníkem po hlavě a začal na něj řvát, že chce tu černou blbost reklamovat. Mladíkovi se však, když nestvůru spatřil, jen protočily panenky a svezl se celý bílý na podlahu.

Tak Ryuk, naštvaný už do běla (co to jako je, aby se vyhnuli reklamaci tím, že simulují omdlení?) (no možná to "do běla" zas tolik neznamenalo, vzhledem k tomu, že byl v obličeji bílý pořád) zase vypadnul ven a svou ultratryskovou rychlostí letěl městem, stále mačkajíc nebohý iPod, prostě někam, nevěděl kam. Prolétl nákupní třídou, komínem nějaké továrny, hlavou nějaké vřískající učitelky, proletěl vším možným... A najednou se zastavil. Nacházel se asi v nějaké chudinské čtvrti, protože to tam bylo trochu ošumělé, a ta holčička, kvůli které si dal stopku vypadala trochu ušmudlaně, ale byla docela roztomilá...

A hlavně měla plnou náruč jablek (jablek, jablek, jablek)!!! Kdyby měli shinigami sliny, dávno by mu začly přetékat. Měl takovou chuť... A taky takové štěstí. Děvčátko najednou začalo tahat matku jdoucí vedle ní za sukni a ječelo: "Mamí, mamí, útočí na nás lítací iPoood!" Ryuk se toho hrozného vřískání tak lekl, že krabičku pustil. Když holčička viděla, že ten lítací iPod už neútočí, neváhala, pustila všechna jablka na zem a po ceněné hračce se vrhla. No a Ryuk? Ten, milé děti, taky neváhal, a skočil po těch jablkách.

Proč se všechna ta rozkutálená jablka potom zvedla, nasoustředila do jednoho bodu, a jedno za druhém zmizelo, už nikdo neřešil. A já vám můžu s radostí říct, že tehdy aspoň na chvilku, a na malém kousku Země, zavládl mír - malá chudá holčička dostala vysněný iPod a jeden nebohý hladový shinigami plnou náruč jablek...(OMFHP to je ale blbost!!! :D)
 


Komentáře

1 Terka-chan Terka-chan | Web | 8. ledna 2010 v 21:18 | Reagovat

Sugooooooi...válela sem se smíchy po stole, thumb up, neechan. :-D

2 Penguin Penguin | Web | 8. ledna 2010 v 22:18 | Reagovat

[1]: Oh, danke :D Tak sem ráda, že moje premiéra nedopadla tak tragicky :D

3 Jaine Jaine | 10. ledna 2010 v 18:19 | Reagovat

Boziii... :D Ryuk je proste machr a je lucky .... *thums up*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama